قوانین و مقررات

قوانين رزپرداخت در تاريخ 1 دی ماه 98 صورت پذيرفته است.بديهی است کليه کاربران موظف به پذيرش و رعايت قوانين جديد وبسايت ميباشند. کلیه بندهای ذکرشده در این صفحات، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات رزپرداخت است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران رزپرداخت و سایت رزپرداخت و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی رزپرداخت ، تنظیم و تدوین‌شده است. دسترسی به قوانین همواره از طریق آدرس www.rozpardakht.ir/rules.aspx امکان‌پذیر خواهد بود. توجه: لطفاً تمامی صفحات را به‌طور کامل و دقیق مطالعه نمایید.
1 . سایت رزپرداخت در ایران مدیریت‌ شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش محصولات غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
2 . علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در رزپرداخت ، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول)نيز در رزپرداخت ممنوع می‌باشد.
3 . استفاده از سرويس رزپرداخت در سايت‌هايی که دارای مضامين غیرقانونی، مضر، تهدیدکننده، توهین‌آمیز، زیان‌آور، غیراخلاقی، افترا‌آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقيف خواهد شد.
4 . استفاده از سرويس رزپرداخت به منظور خريد و فروش غيرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.
5 . استفاده از سرويس رزپرداخت در سايت‌های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال می‌کنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده‌اند غيرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.
6 . استفاده از سرويس رزپرداخت برای موارد خريد و فروش کالاهای زير مجاز نمی‌باشد:
6-1 تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
6-2 کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
6-3 vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
6-4کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
6-5 کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
6-6سیگار و سایر مواد دخانی
6-7 مواد مخدر و روان‌گردان
6-8مشروبات الکلی
7- انواع سلاح‌های گرم و سرد
8- کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است
9- کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
10 -کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است
11- کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
12-کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
13-کالاهای قاچاق
14-جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق رزپرداخت ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
15-بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، رزپرداخت متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.
16-رزپرداخت از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس https://rozpardakht.ir است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می‌شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس https://rozpardakht.ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.
17-به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر کاربر در رزپرداخت امکان واردکردن شماره‌ حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌ حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و رزپرداخت هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، رزپرداخت کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده‌های خود آرشیو می‌کند.
18-انتقال وجه به‌صورت داخلی در وب‌سایت شامل هیچ هزینه‌ای اعم از کارمزد یا موارد مشابه نیست. همچنین ورود وجه از طریق هر درگاهی در رزپرداخت ، شامل هیچ هزینه اضافی نبوده و وجه انتقالی عیناً به‌حساب مقصد، منتقل خواهد شد.
19- در حال حاضر کارمزد کسر شده برای تراکنش‌های خروجی از رزپرداخت (برای عموم کاربران) معادل ۱٪ از رقم خروجی است. رزپرداخت این اجازه را دارد تا با کاربران خاص قراردادهای ویژه‌ای را امضا کرده و این رقم را افزایش یا کاهش دهد. به‌طورمعمول رزپرداخت برای موسسه‌های خیریه و قرض‌الحسنه این رقم را کاهش می‌دهد. ضمناً چنانچه رزپرداخت قصد اعمال تغییر در این رقم را برای عموم کاربران داشته باشد می‌بایست طبق سیاست امنیت اطلاعات خود، از یک ماه قبل از اعمال تغییرات، کاربران خود را از این تصمیم مطلع سازد. .
20-سایت‌هایی که از سرویس رزپرداخت استفاده می‌کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می‌باشند. رزپرداخت از کاربران خود می‌خواهد قبل از هرگونه خرید از این وب‌سایت‌ها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آن‌ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چراکه در صورت سوءاستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده رزپرداخت نیست.
21-اگرچه سیاست امنیت اطلاعات رزپرداخت بر مبنای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری تدوین‌شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما رزپرداخت هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری‌های انجام‌شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به رزپرداخت گزارش شود (به‌طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) رزپرداخت محیط گفتگوی دوطرفه‌ای تحت نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.
22-چنانچه در مورد وجه منتقل‌شده اختلاف به وجود آید (مثلاً کاربری وجهی را به‌حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و رزپرداخت محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار می‌گیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم موردنظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش‌هایی که از وجه موردنظر، در سرویس رزپرداخت انجام‌ شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.
23-پس از ایجاد محیط گفتگوی دوطرفه میان کاربران دارای اختلاف، رزپرداخت بر این گفتگو نظارت کرده و در پایان به صلاحدید خود تراکنش را تأیید یا رد می‌کند.
24-هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه رزپرداخت ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است رزپرداخت در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می‌باشد.
25-کاربران رزپرداخت می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی توقیف خواهد شد.
26-هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌ شده در رزپرداخت است.
27-کاربر رزپرداخت که به‌عنوان فروشنده فعالیت می‌کند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته‌ شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه‌ای جهت نگهداری تأییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده‌ شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه‌ شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده است و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری است.
28-فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، رزپرداخت به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌ شده را دریافت کند. این کار به‌ منظور جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری در رزپرداخت انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به رزپرداخت می‌باشند.
29- فروشنده موظف است شماره رسید دیجیتالی تأیید شده از سوی رزپرداخت را به نحوی واضح و آشکار روی سایت خود به خریدار نمایش دهد. البته چنانچه پرداخت‌کننده نیز عضو رزپرداخت باشد، امکان مشاهده جزئیات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود نیز وجود دارد.
30-هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و رزپرداخت امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به رزپرداخت وارد شود، زیان‌دهنده موظف به جبران خسارت است.
31-رزپرداختمی‌تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، رزپرداخت به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در رزپرداخت ملزم می‌باشد.
32-کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در رزپرداخت را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. رزپرداخت کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.
33- رزپرداخت اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
34- رزپرداخت از کاربران خود می‌خواهد، چنانچه قوانین فوق را قبول دارند نسبت به عضویت در سایت اقدام کنند و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستند درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تیکت‌ها اعلام نمایند. چنانچه در رابطه با قوانین سایت سؤالی دارید از طریق بخش تماس با ما و یا با شماره تلفن09129253006 ارتباط برقرار کنید .

نکات امنیتی

هنگام ورود به سامانه روزنه حتما به آدرس صفحه دقت فرمایید.
آدرس صحیح سامانه روزنه به شرح زیر است:
https://rozpardakht.ir

پنل کاربری در صورتی برای شما قابل دسترسی میباشد که
مشتری مراکز طرف قرارداد و برای شما کارت اعتباری روزنه
صادرشده باشد.

صفحه نخست درباره ما تماس با ما قوانین خدمات